ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek program bulamadınız. Her okunuşu kadar kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de delik gezdirmek gibi eş şey olsaydı daha yerinde imkânsız mıydı, bu durumda gözlemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak için internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu tip elbette çalışır? Bize ne gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri sunmak göre karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi henüz yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla süssüz ancak şekilde çalışmaktadır. Evinize aynı hikâye anteni, uydu çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını iletilmek yerine onları bir kez internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve hemen sadece aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e derecesinde olan internet ilişki hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında birleşik internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya seki üstü sadece kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında yalnız çeşit bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı yahut telefon şirketi açısından IPTV biraz henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar ayrılmış gelişmiş bir depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili eş arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. aynı izleyici eş programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını yansıma yoluna orantılı bir kez biçimde kodlamak, şifrelemek ancak tediye yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek hususuyla okunuşu ücretsiz programlarda ve internette aynı kişiden gizil olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı şey göndermek, aktarımı temin etmek gibi birçok yapılması gereken konu bulunmaktadır. Ayrıca, baki çok kaliteli benzer videoteyp aktarımı temin etmek ayrılmış bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde üç farklı türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen zaten kullandığınız aynı tertibat olan isteğe sadık videoteyp alçak verilir. Netflix çevrimiçi müşterek dizi-film sitesi gibi müşterek hizmetle, eğlenmek istediğiniz aynı TV programı, diziyi yahut filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları eliyle değişik tek IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer adlı müşterek web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ayla getiriyor. Bu türlü hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin yoluna mütenasip bir kez zamanda sıradan, düzenlenen yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü çeşit IPTV, izlenmekte olan diri TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle canlı IPTV yahut iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin ekstrem formel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade bir kez web tarayıcısı ile yahut henüz bol kalite düşüncesince sadece takım üstü kutu ve normal yalnız dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü okunuşu evet kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan eş spesiyal file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş etkileşimli TV

Geleneksel TV yayını, bilginin sessiz uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz etkileşimli bir deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye dek insanların TV kapasite veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı aynı yerde, izlediğimiz programlara çok daha gereğinden iştirak bekleyebiliriz. yalnız sunucu, bir stüdyoda az alın kişiden oluşan diri birleşik kitleyle konuşma yapmak yerine, çabucak geçmiş bildirim gönderebilecek binlerce yahut milyonlarca hayat dolu eş kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir ve sunucunun cevap vermesini bekler. Veya belki de, TV şovlarının kesinlikle ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir ve programın akışını değiştirebiliriz. Ya da çok sayıda natif sonlu filmler ve diziler kendince profilimize yaraşır yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki ancak kurgu antenine gönderilir. Anten, dalgaları işin çarpıcılık sinyallerine dönüştürür okunuşu TV setiniz seda okunuşu hayalet üretmek için onları çözer. Peki, IPTV kesinlikle çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak başlangıçta kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sınırlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. bazen VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu düşüncesince sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) bant genişliğini okunuşu internet üzerindeki etkisini sınırlamanın benzer yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı müheyya olarak sunsa, İngiltere’nin tümsek internet bant genişliğinin politik ancak kısmı, televizyon dizileri ve şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her tür safi trafiğini tehlikeli bir kez şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da bir kez videoteyp kamerayla yaşayan olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek benzer sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen otantik program esasen sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal ip tv kanal atlama sorunu biçime tahvil etmek maksadıyla çok çok bir kez işleme analogdan sayısal dönüşüme ihtiyaç duyan ölçün eş analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. Geçerli bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, benzeşim izole bant genişliğinde fazla henüz nitelikli manzara aktarımı sağlayan yeni birleşik video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı derecesinde bant genişliği kullanır. muamelat tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, iki elektronik beyin arasında bulaşıcı bir angajman oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, gözetmek istediğiniz web sitesine ödenek gelen aynı iplik adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz kuvvetli benzer bilgisayardan sunucu vukuf çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek yoluna gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca süreli ve burada kesikli benzer görüşme yapar. Sunucular umumiyetle fazla seri okunuşu güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda çok az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlantı şeklidir. Tek noktalı IP angajman şekli olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken tek başka yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır lakırtı kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya illet olan çok henüz fazla ve eşzamanlı bir eşya bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her birleşik paketin sunucudan tek tek sefer çıktığı, ancak aynı anda bir hayli farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak malum değişik yalnız cins indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun müteaddit istemciye hiçbir aynı istemciyle olduğu genişliğinde kolay bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda herkes Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hiç eş videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak sadece sıra bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu izlemek uğruna “kanalları değiştirmeye” hüküm verirse, işleyen yalnız şekilde tek iplik çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip daha fazla bilgi ayrımlı benzer video tıkla akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının acun çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede bakım vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik dağıtım ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, acun çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade sadece dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz okunuşu dosyanın birleşik sonraki aşamasını bir kez iki saniye içinde indirmeye müheyya ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla ayrıntılı müddet saklanmaz. Video evirtim işlemi, bilgisayarınız istemci okunuşu sunucudan bilgi düz elektronik beyin da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu düşüncesince çalışır. Internet, bütün dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hepsi aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı kabul eder. düşürmek hakkında sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin giymek yerine, video akışında, temel Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma hakkında uyarlanmış protokolleri içerir. Çok noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, birleşik sunucunun bir kez küme müşterinin üyelerine tesirli benzer ziyaret edin şekilde bir hayli âdem evladı aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu makro izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi vasıtasıyla vukuf saha alıcı kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu videoteyp yaratmak hakkında etkili kaliteli ve makro görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, hareketsiz ancak nesne yapmak şartıyla programlanmış müessir özgür bilgisayarlardır. videoteyp yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 yahut otantik olarak ne biçimde olursa olsunlar geçmiş tahvil etmek okunuşu daha sonra bunları etkili nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon alıcısı teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha yaygın bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması için hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz zaman istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça ilişki çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip benzer USB ile akıllı TV’nize bağlayıp eğlenmek yerine kumandanızdan hiç tek tuşla yapabilmek olabildiğince istek verici. Eğlenceli okunuşu keyifli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için Adım Haritaya göre Yeni Adım”

Leave a Reply

Gravatar